(Фото) Ерос Рамацоти и Жељко Јоксимовиќ на свадба кај манекенката Ивана Бошњак

By

Италијанскиот музичар и пејач Ерос Рамацоти и удоволи на хрватската манекенка Ивана Бошњак, да пее на нејзината свадба. Ивана минатата недела се омажи за популарниот грчки пејач Антонис Ремос.

На раскошната свадба одржана во Грција, меѓу поканетите се најдоа голрм број на познати фаци. Меѓу нив беа и Жељко Јоксимовиќ со сопругата Јована, Мустафа Сандал, пејачката Елена Папаризоу и кошаркарските тренери Душан Ивковиќ и Жељко Обрадовиќ.

Ивана веќе неколку години живее и работи во Грција, каде го има запознаено својот сопруг. Двајцата се во врска веќе десет години, а ја имаат ќерката Елена.

 

 

View this post on Instagram

 

@yvonini 💍💎J U S T M A R R I E D💎💍@aremovic #agapesmas#psixoules #antonisremos #remoswedding

A post shared by Αντώνης Ρέμος🇬🇷 (@antonisremos_) on

 

View this post on Instagram

 

“Una Storia İmportante” Yıllar sonra @ramazzotti_eros ile Atinada birlikte⭐️

A post shared by Mustafa Sandal Official (@mustafasandal24) on

 

View this post on Instagram

 

Congrats Adonis&Yvonni Remos! Χρόνια πολλά, kαλή επιτυχία #wedding

A post shared by Zeljko Joksimovic (@zzeljko) on

Ќе ви се допадне