(Фото) Хурем повеќе не е црвенокоса

Актерката Мерјем Узерли, девојката која стекна слава во улогата на Хурем во турската серија „Сулејман Величествениот“, ги изненади фановите со промената боја на косата.

Актерката целосно го промени својот имиџ и повеќе не е црвенокоса, имиџ по која беше препознатлива.

Хурем вели дека oтсекогаш сакала да експериментира со косата, а овој пат своите фанови ги изненади со фотографија на која се има офарбано со светло розоа боја.

Нејзината најнова промена ги воодушеви фановите на социјалните мрежи.

 

 

Scroll to Top