(ФОТО) Имам 69 години, а мојот маж не се заљуби во убавината и свежината – Верица ги запали социјалните мрежи

Српската дизајнерка со неколку искрени реченица ги воодушеви жените кои во огромен број ја поддржаа.

Откако мажот и на Верица Ракочевиќ, Вељко Кузмановиќ, во текот на вчерашниот ден објави фотка од српската дизајнерка, во бикини, на својот Фејсбук профил, на истата почнаа да пристигаат стотина коментари и пораки.

 

И додека повеќето луѓе со воодушевување го коментираа нејзиниот изглед на 69 години, имаше и такви кои говореа дека не е „пристојно“, и дека е „невкусно“, да таа во тие години го покажува телото во бикини.

Веруца, искрена како и што е вообичаено, не сакаше да ги игнорира силните коментари, па одлучи на сите да им одговори.

Погледнете и на каков начин:

 

Споделете ги со нас во коментарите, ставовите, дали и вие се согласувате со Верица, и со пораките кои многумина ги наежи.

 

Scroll to Top