(ФОТО) Јасемин ја ископира Дефне во реалноста

Турската актерка Синем Мустафа или попозната како Јасемин од хит серијата „Вљубениот ерген“ направи драстична промена на својот изглед, очигледно инспирирана од улогата на Дефне на колешката Елцин Сангу.

Имено, на социјалните мрежи Јасемин се пофали со нови фотографии на кои е со портокалова коса, со која премногу потсетува на Дефне.

Бројните обожаватели веднаш и коментираа дека одлично и стои, но и тоа дека е новата Дефне.

Scroll to Top