(Фото) Јелена Розга пред 21 година

By

Денес мега успешната пејачка јелена Розга  од мали нозе се занимавала со музика и учествувала на фестивалите ширум Хрватска.

Во 1994 година освоила награда на фестивалот „Звуци на Јадранот“ и го извела еден од првите настапи во живо.

Низ социјалните мрежи кружи фотографија од пејачката од 1997 година, кога беше дел од групата Магазин.

Со групата Магазин е од 1996 до 2005 година, а во 2006 година ја започнува својата соло кариера.

Ќе ви се допадне

WCOStream we bare bears wcostream: Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12

GoGoAnime gogoanime softonic: Death Note Episode 37