(Фото) Карлеуша со ташни од 60.000 долари трчаше маратон во Грција

Јелена Карлеуша синоќа го одржа долгонајавуваниот концерт во Грција. Настапуваше во Паралија, а престојуваше во хотел во Солун. Оттаму се упати на аеродромот, но пред хотелот ја чекаше гужва заради традиционалниот маратон кој се одржува секоја година.

Јелена не знаела се додека не влета во толпата маратонци, а шега рече дека им се придружила иако носела куфери и луксузни чанти.

Посебно внимание привлече со нејзиниот стајлинг. Носеше црн аутфит, а дека е позната по скапите парчиња се виде и по нејзините две чанти од брендот „Хермес“, поточно најпознатите модели „Биркин“ и „Кели“. Само за чантите потрошила околу 58.000 долари.

Покрај чантата, со себе имала и куфер и очила од брендот „Луј Витон“ во вредност од 3.000 долари, односно 700 долари. За потсетување, Карлеуша наскоро ќе го објави својот единаесетти студиски албум кој го најавува долги години.

Scroll to Top