(ФОТО) Ќе се ВООДУШЕВИТЕ од местото каде Марко Јариќ ја однесе Адријана Лима

Поранешниот кошаркар и светски топ модел уживаат во Црна Гора каде ги разгледуваат најубавите места, а едно кое го посетија има да ве воодушеви.

Foto: Profimedia/Mavrixphoto, Look Press Agency

Адријана Лима веќе три дена ужива во Црна Гора каде ја дочека Марко Јариќ и ќерката Сијена и Валентина.

Марко и Адријана се сместија во луксузниот пентхаус во комплексот „Dukley Garden“, во Будва, каде приватноста им е целосно обезбедена и загарантирана.

Foto: Guliver/Will Ragozzino/Getty Images

Како што успеавме да дознаеме, и двајцата дури и закупиле и една плажа во овој комплекс, за да никој не би ги вознемирувал, а откако во првиот ден уживаа во истата, наредните два дена го посетија најубавите места во околината.

Едно од местата кои го обиколија е и Свети Стефан каде уживаа цело попладне, а каде ја обиколија и православната црква која во неа се наоѓа.

Марко со пријателите сподели и една фотка од Свети Стефан, токму пред една од црквите:

 

Foto: Instagram/marko_jaric10

Како изгледа апартманот во кој се одселија Адријана и Марко погледнете ОВДЕ:

 

Scroll to Top