(Фото) Лејди Гага ме копира, се фали Карлеуша, откако светската пејачка облече стар фустан со лажни долари

By

Пејачката Лејди Гага ја копирала Jелена Карлеуша. Така барем се фали во јавност српската пејачка, откако Лејди Гага  облече фустан, кој наводно фолк пејачката го носела пред три години. Станува збор за фустан накитен со лажни пари, со кој Карлеуша се појави во него пред три години во Ѕвездите на Гранд.

Карлеуша ја објави фотографијата од Лејди Гага и рече дека пејачката ја копирала. Некои од фановите на Карлеуша и напишаа на Гага дека ако има проблем со стајлингот и со недостиг на идеи, слободно може да ја праша Јелена.

„Оваа Јелена стварно допира до тебе Гага. Ова не е шега. „Фрли ги парите, ем се лажни, ем фустанот ти е копија. Ајде Гаго, си можела и пооригинална идеја да имаш. Имаш пари, имаш планетарна слава, но, немаш идеи како Јелена“, и напишаа тие на Гага.

 

Ќе ви се допадне

Animepahe: Cosmo Warrior Zero Gaiden (Dub) anime episode 2 online free at https://animepahe.cc watch anime

ANIMEFLIX: Da Shen Xian anime episode 16 online free at https://animeflix.nl one piece animeflix

4Anime: Digimon: Our War Game (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation anime

Amagi Brilliant Park (Dub) Episode 13

Website https://animekisa.in: Watch Double Hard animekisa Episode 26 dubbed anime