(Фото) Лидија Вукичевиќ разголена и секси

By

Српската глумица Лидија Вукичевиќ и во шестата деценија изгледа секси. Таа на својот инстаграм-профил неодамна сподели нови фотографии сликани додека се сонча на сплав на реката Сава. Актерката доби комплименти дека времето за неа запрело и дека изгледа исто како и пред дваесет години.

Лидија важи за една од назгодните жени во поранешна Југославија. Таа во интервјуата вели дека внимава на исхраната и дека постојано вежба, па така ја одржува фигурата.

Медиумите и денес ја нарекуваат секс бомба, а публиката знаела да каже дека серијата „Подобар живот“ не би била иста ако улогата на Вики, која ја играше Лидија,  ја имала некоја друга глумица.

Ќе ви се допадне