(Фото) Марија Шерифовиќ во фустан со карнери

By

Српската поп-пејачка Марија Шерифовиќ неодамна објави фотографија на која носи фустан, а потоа осамна фотографија на која има впечатлива шминка. Деновиве Марија на својот инстаграм-профил објави фотографија на која носи бело фустанче со карнери, а под неа напиша: „Мојата мајка Верица и јас. Во фустан со карнери – не знам како се вика овој моден детаљ. Сѐ на сѐ, оваа епизода траеше кратко додека не научив гласно да кажам ‘не’“.

Ќе ви се допадне