(Фото) Мина, ќерката на Жељко Јоксимовиќ, е копија на мајка си

By

Мина, 21-годишната ќерка на пејачот Жељко Јоксимовиќ, е вистинска ѕвезда на „Инстаграм“. Поради себе, но и поради нејзиниот популарен татко. Мина го наследила талентот од својот татко, но убавината од мајка си. Таа неодамна објави фотографија од нив двете на која изгледаат како сестри, а не како мајка и ќерка.

Мина е најстарата ќерка на Жељко, која пејачот ја има од првиот брак со Весна (со која се венчал во 1995 година). Пред неколку години Жељко се ожени вторпат, овој пат со ТВ-водителката Јована, со која ги има синот Коста и близначките Срна и Ана.

Ќе ви се допадне