(ФОТО) И на 52 години има тело на „секс бомба“

Англиската секс-бомба повторно ја оправда титулата
Иако звучи како клише, Елизабет Харли навистина со години е се поубава, па  многу е тешко да се поверува дека англиската актерка и манекенка на 10 јуни наполнила 52 години.
Елизабет на Инстаграм ја покажа совршената топ форма, а како да тоа веќе не е доволно, па почна да вежба во минијатурно бикини.
Не само што предизвика воздишки, како кај мажите, така и кај жените, туку Елизабет, вистински докажа дека годините не и можат ништо, и дека на ваков совршен изглед, дури и двојно помладите девојки и тоа како можат да и позавидат.

 

Happy Saturday #Herefordshire @elizabethhurleybeach 📷by @damianhurley1 😘😘

A post shared by Elizabeth Hurley (@elizabethhurley1) on

Scroll to Top