(ФОТО) На Дара Бубамара и го угаснаа профилот на Инстаграм – Причината ќе ве шокира!

By
Според правилата на социјалните мрежи на Инстаграм, содржината која Дара ја објавила не била пристојна.

dobivaj vesti na viber

Инстаграм налогот на Дара Бубамара е угасната, а причината е прилично неверојатна.

Се работи за тоа дека администраторите на Инстаграм сметале дека пејачката објавува експлицитни содрини, во облик на провокативни разголени фотки.

 

Сепак во според со оние на кои досега и ги гаселе профилите, како Маца Дискреција, која објавува целосно разголени фотки, без никаква цензура, Дара немала такви испади.

Во врска со тоа, не е најасно поради што нејзината содржина ја оцениле како несоодветна, а сега кога работаат е завршена, останува да се види како Дара ќе се врати на Инстаграм, и со какви фотки.

 

Ќе ви се допадне