(ФОТО) На Ѓоковиќ му пакуваат афера со куварката на сестрите Вилијамс

Интересно е дека ваквата вест се појавува во Англија баш во моментот кога Ѓоковиќ во Вимблдон игра сјајно.Ноле, одлично играше првата недела на Вимблдон, и делува дека повторно се врати во онаа својата стара препознатлива форма, од времето кога беше непобедлив, и кога хараше по тенискиот свет. Сепак, штом почна со победите и сјајната игра, веднаш се појави новата „афера“, која англиските медиуми ја пуштија во етер.

Сега во прв план ги ставија куварката на сестрите Вилијамс, Лорен вон дер Пул, која е експерт за здрава храна, и која своевремено и му подели на самиот Ѓоковиќ, совети околу вегетаријанската исхрана, која ја практикуваат и Серена и Венус.

Сепак, Британците не застануваат на тоа, туку веќе истакнуваат дека токму поради атрактивната црнка, настана и брачниот проблем меѓу него и Јелена. Тврдат дека Ноле и Лорен, често излегувале заедно на журка и дека Јелена поради тоа била бесна на својот сопруг.

Медиумите пишуваа дека биле на ивица на развод, а наводно, тоа бил и проблем на Ноле во игрите од претходните годинина дена, поради тоа што не можел да се концентрира на терен. Сепак, Ноле и Јелена тоа го демантираа на најдобар можен начин, и нема сомнение дека во бракот му е сјајно, затоа што чекаат и второ дете.

 

 

Printskrin: Instagram.com/queenofgreen

И самата Лорен, демантираше дека имала било каква афера со Ноле, освен што како пријателите понекогаш излегуваат заедно, како и дека му помогнала во исхраната.

„Ноле беше многу кул, згоден човек, но јас му помогнав, затоа што го сметам за пријател, ништо повеќе. Воглавно, јас не сум таков тип на девојка“, изјави Лорен Вон дер Пул, која го прокоментира ноќното излегување со Ноле.

„На крајот на краиштата, убаво е да се забавува човек“, кратко прокоментира Лорен.

Нема сомнение дека овие приказни се поврзани со сјајните игри на Ноле, затоа што Англичаните имаат долг историјат на такви текстови и напади на српскиот тенисер, особено кога бил најдобар на светот. Кога Мари го претекна, малку престана со тоа, но очигледно дека повторно имаат проблем со тоа што се враќа стариот Ѓоковиќ, гладен за успеси и победи.

Неговиот најдобар одговор на овие пишувања ќе биде да го освои Вимблдон, по 4 пат и да го завземе местото број 1 на Мареј. Веќе во понеделникот ќе го има првиот чекор кон тоа, во дуелот во 4 коло против Адријана Манарина од Франција.

Не би било изненадување да некои од британските новинари го запраша и за куварката на некоја од конференциите во обидот да дополнително се поремети.

Погледнете и некои од фотките на Лорен:

24 year old Lauren

A post shared by Chef Lauren Von Der Pool (@queenofgreen) on

Rise and shine my beauties! Wash away anything that no longer serves you with a healing bath! Bath Swerve: Dead Sea salt Jasmine and orange essential oils Flowers of your choice (careful for lilies or anything with pollen that can stain) Add crystals I chose rose quarts for the soft feminine love energy Light a candle and say a prayer (I’m using a pink candle) While your in there get your meditation music going I recommend checking out Nawang Khechog’s quiet mind meditation Also listen to some affirmations I’m listening to Cameron Ginkandi’s happy pocket full of money, he really breaks down the quantum physics of it all. Anyway I hope this helps! I love you! Enjoy your day and don’t you dare forget to SLAY!

A post shared by Chef Lauren Von Der Pool (@queenofgreen) on

#SoUtHbEaCh #miAmI 🌴

A post shared by Chef Lauren Von Der Pool (@queenofgreen) on

I had soooo much fun in Australia, this was the #hopmansball in #Perth #Australia which was super hot at the time! Let me just say that I’ve never been to a place soooo hot and I’ve been to 5 countries in Africa among many other hot places and no country has touched #australias heat. Thank you #VenusWilliams for sharing your experience with me, I love you forever! Thx @djokernole for being so awesome, so happy you’re still drinking your greens and coconut water ☺️ #blessings to everyone that made this trip an enjoyable one! Big kiss to you too Esther, I miss your kind heart! #vegan #vegansofig #veganfoodshare #veganmakeup #vpure #vonderpoolgourmet #eatyourselfsexy #laurenvonderpool #queenofgreen

A post shared by Chef Lauren Von Der Pool (@queenofgreen) on

Scroll to Top