(Фото) Новак Ѓоковиќ на свадба кај ќерката на тренерот

By

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ заедно со неговата сопруга Јелена, пристигнаа на свадбата на ќерката на неговиот тренер Маријан Вајдa.

dobivaj vesti na viber

Ѓоковиќ за кратко го напуштиле Белград, за да пристгинат на прославата во Братислава. Новак и Марјан сè повторно заедно и сорабуваат неполна година. За тоа време Србинот блесна на теренот и поврза три глен слема, „Вимблдон, УС Опен и Австралија Опен.

Ѓоковиќ многупати досега истакнал дека Марјан му претставува многу повеќе од тренер, па оттука за многумина и не чуди тоа што Ноле со сопругата биле едни од поканетите за свадбата на неговата ќерка.

 

 

Ќе ви се допадне