(Фото) Нови фотографии на кои Северина е гола

Нови разголени фотографии од Северина се појавија денес на порностраница. Во август Северина беше во центарот на вниманието со скандалот со фотографиите на кои е гола. Откако сликите беа објавени на страницата postimg.cc,  по неколку часа беа избришани.

Пејачката засега не се огласила за новонастанатата ситуација, а и овој пат не е познато дали експлицитните фотографии завршиле во туѓи раце или, пак, самата пејачката ги објавила.

Во 2004 година Северина се најде во слична ваква ситуација по снимката од порнофилмот со бизнисменот Милан Лучиќ. Тогаш во јавноста исто така се појавија разни теории. Едни тврдеа дека снимката ја пласирала Северина со цел да ја оживее својата кариера.

Во случајот од август годинава адвокатите на хрватската пејачка Северина тврдеа дека фотографиите се фотомонтажа. Тогаш менаџерот на Северина, Томислав Петровиќ, го обвини нејзиниот поранешен сопруг, српскиот бизнисмен Милан Поповиќ, за фотографиите што се појавија на интернет.