(Фото) Обожавателки го опколија Врсаљко додека сопругата трпеливо го чекаше

By

По освоеното второ место на мундијалот во Русија, и спектакуларниот пречек на „коцекстите“, Шиме Врсаљко (26) со сопругата Матеа заминаа на одмор во Дубровник.

Фудбалскиот репрезентативец и неговата поубава половина уживале во летните радости, романтичната вечера и вечерните прошетки по старото градско езеро. Брачната двојка беше усогласена во изборот на црна неформална комбинација.

За време на прошетката Врсаљко бил постојано застануван од обожавателите кои сакале да се фотографираат со него. Играчот на Атлетико Мадрид трпеливо позирал.

Во еден момент го опколила една група обожавателки, а симпатичниот Шиме позирањето го одработел до крај. Неговата сопруга трпеливо се оддалечила неколку чекори понапред, додека „паѓаале“ селфиња.

Шиме и неговата љубов од средношколските денови, Матеа, која ја споредуваат со пејачката Дорис Драговиќ (57) и италијансата актерка Моника Белучи (53), се во врска осум години. Минатата година се венчаа.

Синот Браун го добија во јуни оваа година.

Ќе ви се допадне