(ФОТО) ПОГОДИ КОЈ СУМ? – Некогаш најсмешното момче, денеска најпосакуваниот ерген

Дали можете да препознаете за кого се работи?

Дали го препознавате момчето од сликите? Во прашање е популарниот српски актер кој е роден во 1979 година. Со глумата почна да се занимава од мали нозе, а можевме да го гледаме и во остварувањето на „Отворена врата“, „Молња“, „Апсолутно сто“, „Мала ноќна музика“, и други.

Сега го гледаме во серијата „Убицот на мојот татко“, каде ја игра главната машка улога. Да, во прашање е Вук Костиќ, кој многумина го сметаат моментално за најпосакуваниот ерген во Србија. Популарниот актер неодамна отвори Инстаграм профил, а на него објави и фотка од детството.
Вук ќе го гледаме во најновата сезона на серијата „Убицот на мојот татко“, а како изгледа неговата средба со поранешната девојка, Јелисавета Орашанин, откако таа се омажи за Милош Теодосиќ, прочитајте овде:

Scroll to Top