(Фото) Поради непочитување на мерките, прекинат концертот на Џани во Босна

By

Концертот на пејачот Радиша Трајковиќ Џани, бил прекинат од страна на инспекција поради кршење на мерки за спречување на коронавирусот. Џани настапил во клуб во Босна и Херцеговина во кој имало повеќе од петстотини луѓе.

Објектот е затворен поради непочтиување на прописите. Епидемиолошките мерки не биле почитувану ниту внатре во објектот, ниту пред влезот. Голем број од луѓето биле без маски и не држеле социјално растојание додека чекале во ред, за да влезат внатре.

Синоќа во Босна и Херцеговина бил забележан рекорден број на новозаразени со коронавирус. Имало 716 позитивни на Ковид 19.

 

 

 

Ќе ви се допадне