(Фото) Прво летување на Ана Ивановиќ со синот

Некогашната прва тенисерка во светот Ана Ивановиќ ја избра Мајорка како место за првото летување со својот син Лука.

dobivaj vesti na viber

Ивановиќ ужива во секојдневните прошетки со својот син, пренесува yumama.com.

Откако во март за прв пат стана мајка, Ана непрекинато на своите обожаватели на социјалните мрежи им споделува моменти од своето секојдневие. Можеа да се забележат есенските прошетки со синот, а покажа и дел од спомените поминати во Чикаго, а неодамна прошета и во својот роден град.

Папараците успеаа да уловат некои од прекрасните мајчински моменти на Ивановиќ. Некои од репортерите го снимија моментот додке аАна го извади малиот Лука од количката го прегрнува.

 

 

Scroll to Top