(Фото) Ракитиќ и Раквел подготвени за ноќна прошетка

Фудбалерот на Барселона Иван Ракитиќ и неговата сопруга Раквел Маури, често се фалат на своите фанови со фотографии од нивните ноќни излегувања.

Овој пат Ракитиќ се пофали со неговата сопруга која беше облечена во фустан со леопард боја и црни штикли. Фудбалерот пак вообичаено се одлучи за фармерки и маица со кратки ракави.

Вечерта ја минаа со пријатели, а фановите не штедеа зборови и пофални коментари.

„Прекрасна двојка. Вие убивате. Најубавата двојка. Колку сте прекрасни“, беа само некои од коментарите на воодушевените фанови.

 

 

View this post on Instagram

 

Bonita noche 🤣bonita compañía 😘 @ivanrakitic @mgn2508 @jose_matari

A post shared by Raquel Mauri (@raquel_mauri) on

Scroll to Top