(Фото) Се омажи бившата на Шабан Шаулиќ

By

Пејачката и поранешна партнерка на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, Ивона Неговановиќ- Цуца на својот Инстаграм објави фотографија на која е во венчаница, а крај неа наводно е нејзиниот сопруг.

Медиумите пишуваат дека коначно  ја пронашла својата сродна душа и се омажила, иако на објавата на фотографија таа нема напишано ништо. Сепак оние кои ја познаваат велат дека пред да се венча била во љубов подолго со човекот со кој сега се омажила.

За потсетување, таа Цуца беше во љубов со Шаулич, кој пак беше во брак со Гордана Шаулиќ со кој ги има ќерката Илда и синот Михајло.

Шабан Шаулиќ во февруари лани загина во сообраќајна несреќа во Германија.

 

Ќе ви се допадне