(Фото) Шехерезад едноставна со малку шминка

Бергузар Корел, актерката што се прослави со улогата на Шехерезад во серија „1001 ноќ“, денес тешко би ја препознале, пишуваат турските медиуми. Папарацо-фотографите ја сликале на улиците на Анкара, а покрај објавените слики напишале дека Бургузар, иако непрепознатлива, сепак е природна, едносавна и убава.

dobivaj vesti na viber

„Бергузар повеќе личи на девојка од соседството и студентка отколку на ѕвезда. Како тинејџерка. Но токму поради тоа има многу обожаватели“, пишуваат тие.

Популарната турска актерка пред неколку години се омажи со ѕвездата Халит Ергенч, кој на публиката ѝ е најпознат по улогата на Сулејман во серијата „Величенствениот“.

Scroll to Top