(Фото) Шехерезад пазари со синот Али

Труската актерка Бергузар Корел, која е позната по улогата на Шехерезад во серијата „1001 ноќ“, била снимена од папараците како пазари со своето синче Али во еден од турските маркети.

Карел и нејзиниот сопруг Халит Ергенџ, познат од истоимената серија, го добија Али во 2010 година. Претходно двајцата се венчаа во 2009 година. На синот велат дека му го дале едно од најпопуларните имиња во Турција.

Денес Али, кој има 9 години, по желба на неговите родители, јавноста ретко има можност да го види. Но, папараците ја користат секоја можност да го фотографираат него. Многумина коментираат дека Али личи на својот татко.

Инаку, една од најплатените актерски двојки во Турција моментално ги гледаме во улогите на Азизе и Џевдет од драмата „Далеку од дома“.