(Фото) Синот на Емина славеше роденден: Семејна забава без Мустафа

By

Пејачката Емина Јаховиќ во својот дом го прослави роденденот на нејзиниот помлад син Јавуз, кој наполни 9 години. Таа организираше прослава со најблискoто семејството во Истанбул. На прославата не беше поранешниот маж на Емина, пејачот Мустафа Сандал, иако тие по разводот останаа во добри односи, пишуваат турските медиуми.

Поради лошата епидемиолошка состојба што моментално владее во Турција, Јаховиќ  годинава се одлучи за поинтимно славење на роденденот на синот. Таа објави фотографии од прославата, на кои е со своите синови, брат ѝ и со неговото семејство.

„Среќен роденден Јавуз. Девет години“, напиша Емина.

Емина и нејзините двајца синови неодамна го прележаа коронавирусот. Пејачката го помина со потешки симптоми, а неколку дена пред роденденот, соопшти дека оздравеле.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

Ќе ви се допадне

Kuroko's Basketball 2 Episode 25 at website https://kissanimeonline.com a silent voice kissanime

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/wP8p) Episode 13 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll only one free trial per payment method