(Фото) Соседите со топло добредојде за Карачиќ

By

Соседите на Игор Карачиќ ракометарот кој беше еден од најзаслужните што Вардар стигна до својата втора европска титула, му приредија топло добредојде.

„Игоре, комшија, шампионе“, напишале на знакот кој го закачиле на влезната врата.

Карачиќ со одличните игри во Келн, покрај македонските фанови ги освои симпатиите и на пошироката публика и на крајот заслужено беше прогласен за МВП.

Вардар на фајнал-форот во Келн во финалниот меч го победи Веспрем.

Ќе ви се допадне

Watch Big Fish & Begonia (Dub) Episode Full

Anime de Training! Xx Episode 12

AnimeFLV: Combining Squadron Mechander Robo (Dub) anime episode 29 online free at https://animeflv.uk anime online

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Bbuzzart: https://www.bbuzzart.com/profile/404245

Fr ulule: https://fr.ulule.com/animeflixnl/#/badges