(Фото) Соседите со топло добредојде за Карачиќ

By

Соседите на Игор Карачиќ ракометарот кој беше еден од најзаслужните што Вардар стигна до својата втора европска титула, му приредија топло добредојде.

„Игоре, комшија, шампионе“, напишале на знакот кој го закачиле на влезната врата.

Карачиќ со одличните игри во Келн, покрај македонските фанови ги освои симпатиите и на пошироката публика и на крајот заслужено беше прогласен за МВП.

Вардар на фајнал-форот во Келн во финалниот меч го победи Веспрем.

Ќе ви се допадне

WCOStream close enough wcostream: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 8 (https://wcostream.cc/m/2Aj0/ep-8)

AnimeTV m2 chia anime tv: The Daily Life of the Immortal King (https://animetv.cc/m/WLG2) Episode 15