(ФОТО) Српската старлета „смува“ НБА ѕвезда, па со блага насмевка му седна во скут во џакузито на јахта

Пол Џорџ ужива во Сплит со друштвото и својата поубава половина од Србија.
Тој ова лето го промени клубот и после доли години во Индијана се пресели во Оклахома во еден од најголемите трансфери во НБА лигата оваа година. Откако го реши статусот за понатамошната НБА кариера, суперстарот, и еден од најдобрите играчи на лигата од претходната сезона замина на одмор.
Со него и неговата девојка, Србинката, Данијела Рајиќ, со која има дете, а сега и друго им доаѓа на пат. Љубовната врска, двајцата ја почнаа пред неколку години, а неа ја запозна додека имала кариера на стриптизета во Америка. Тогаш била многу покомплицирана ситуацијата, затоа што Џорџ не сакал да ја продолжи врската со неа, дури ни кога забременела и и понудил милион долари за да абортира.
Таа го одбила, а подоцна врската повторно им успеала, што се гледа и по фотографиите од одморот. Тие заедно отпатуваа во Хрватска и уживаат во Сплит, на прошетка на блиските острови.
По фотките се гледа дека баш и не се блиски, а падна и фотка од џакузито на јахтата, каде Данијела е во скут на Пол Џорџ со блага насмевка, која е и на нејзиното но и на неговто лице.

 

 

Погледнете уште некои од фотките, со кои нема сомнение, дека со атрибутите, а веројатно и стриптизерските вештини, таа го привлече.

 

Scroll to Top