(Фото) „Тато, Бог не проколна“, Вељко во посета на гробот на Аркан  

Вељко Ражнатовиќ го посети гробот на својот татко Жељко Ражнатовиќ Аркан и тоа го сподели со следбениците на социјалните мрежи.

Младиот боксер стана успешен во својата професионална кариера. Вели дека сепак,  поддршката на покојниот татко особено му недостасува.

Синот на фолк-пејачката Цеца на својот инстаграм-профил објави фотографија од белградските гробишта, каде што почива Аркан, кој беше застрелан во хотел „Интерконтинентал“ во 2000 година, а на фотографијата се стиховите на песната „Заборављени“ на групата „Пилоти“.