(Фото) Теа Таировиќ без шминка изгледа поубаво и помладо

Пејачката Теа Таировиќ објави фотка за да покаже како изгледа природно без шминка и го сврте вниманието на социјалните мрежи. Во лежерно издание, без многу мејкап на себе, многумина велат изгледа многу помладо без шминка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic)

„„Многу си убава“, „Лицето ти е совршено без шминка“, „Нема потреба да се нагласува колку си убава“, „Сликите кажуваат повеќе од 1000 зборови“, „Не знаев дека вака изгледаш без шминка“, се само дел од комплиментите.