(Фото) Цеца со мајката на Аркан

By

На социјалните мрежи за првпат се појави заедничка фотографија од Цеца и нејзината свекрва Славка, мајката на Аркан. Ако се суди според фотографијата, може да се забележи дека и двете имале убав однос.

dobivaj vesti na viber

Мајката на Цеца, лево, Цеца, и во средина мајката на Аркан (десно):

„Ме погоди веста за смртта на мојата свекрва, но беше невозможно да ги откажам концертите затоа што ќе загрозев други луѓе вклучени во нивната организација. Да бев поблиску, ќе ги поместев и ќе ги откажев. Целото мое семејство, мајка ми, татко ми, вујко ми и моите деца беа на погребот“, изјави Цеца.

Мајката на Жељко Ражнатовиќ Аркан починала на 4 декември 2012 година во Клиничкиот центар во Белград. Славка Јосифивиќ Ражнатовиќ починала на 87-годишна возраст, а како што изјави нејзината ќерка Јасна Диклиќ на денот на погребот, од денот кога го изгубила синот Славка го чекала денот кога ќе биде погребана покрај него.

Цеца Ражнатовиќ не присуствувала на погребот на свекрва ѝ поради тоа што во тој период била на турнеја во Австралија. Како што самата изјавила, да била поблиску, сигурно ќе ја прекинела турнејата, а наместо неа, на погребот дошле децата Вељко и Анастасија, како и родителите на Цеца.

Со години се шпекулирало за односот на Цеца и Славка, особено по убиството на Аркан. Познато е дека често доаѓала во семејната куќа, а децата биле врзани за неа, но се шпекулирало дека била блиска и со Цеца.

 

 

 

 

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime sites AniWatch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

aniwatcher One Piece

Attack on Titan (Dub) Episode 20

My Hero Academia Season 2 Episode 18

AniWatch DARLING in the FRANXX Episode 15

tải go88