(Фото) Внуците ја изненадија Неда Украден со чоколадна торта за 72. роденден

By

Пејачката Неда Украден го прослави 72. роденден. Забавата ја направи со семејството, нејзината ќерка и зет, а сподели и неколку фотографии со внуците.

dobivaj vesti na viber

„Мојата мерка за среќа. Живели“, напиша Неда, која за роденден доби чоколадна торта. Голем број фанови и пријатели ѝ честитаа и ѝ посакаа добро здравје и долг живот.

Некои и коментираа дека и покрај тоа што е во осмата деценија, успева да ја одржи добрата линија.

Ќе ви се допадне