(ФОТО) Водителката на „Слагалица“ ги воодушеви сите со селфи како вистинска домаќинка

By
За овие фотки Марија Вељковиќ доби пофални зборови, а и порачаа и дека е вистинска практична жена.

dobivaj vesti na viber

Иако на малите екрани секогаш е дотерана и комплетно средена, водителката на „Слагалица“ Марија Вељковиќ побрза да ги покаже сите свои изданија со што покажа дека е вистинска домаќинка

Водителката има три деца, па секогаш има недостиг на слободно време. Се сликаше додека ја средуваше кујнатам а со фотките го напиша следното:

„Додека Нева спие, тешко прашина! Има да ја изгланцам новата кујна, како шампион во рибање! Да живеат мајките на домаќинките!

 

Целосно ненашминкана, со крпа во рацете, водителката ги доби сите пофалби и комплименти дека е вистинска практична жена.

 

Ќе ви се допадне