(Галерија) Гламур во Белград: Модата на доделувањето на музичките награди МАС

By

Вчеравечер во Белград по вторпат се одржа доделувањето на балканските музички награди – MAC (Music Awards Ceremony). И повторно дојдоа речиси сите пејачи од ексјурепубликите. Имаше и црвен килим на кој прошетаа  познатите во различни модни креации, а целиот настан наликуваше на доделување на  наградите „Греми“. Особено се зборуваше за настапот на Лепа Брена и многумина ја споредија со Мадона. Во продолжение погледнете кој како беше облечен на вчрашната музичка церемонија…

Ќе ви се допадне