(Галерија) Ксенија Пајиќ секс-симбол во поранешна Југославија

By

Ксенија Пајиќ е една од најпознатите актерки во Хрватска, а воедно и поранешна Југославија, а важеше за секс-симбол на тоа време.

dobivaj vesti na viber

Актерката од „Чиста љубов“ е родена 1961 година, позната е по многу серии и легендарни филмови, а ниже успеси.

На приватен план, разведена е и има дете, а во однос на кариерата има многу награди и признанија.

 

Ќе ви се допадне