(Галерија) Српската елита на свадба кај Брена

By

Српските медиуми во живо ја пренесуваат „свадбата на годината“ како што ја нарекуваат свадбата на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ. По приемот утрово во домот на Брена и Боба и венчавката во црква, пред еден час почна и свадбената веселба во „Експо центар“ во Белград, каде што ќе присуствуваат околу 900 гости. Освен семејството и блиски пријатели, на свадбата се поканети и луѓе од српскиот џет сет, спортисти, музичари, глумци, политичари.

Меѓу првите на црвениот килим се појавија Жељко Јоксимовиќ со сопругата Јована, кумовите Ацо Пејовиќ и Милош Теодосиќ, Дејан и Саша Матиќ со сопругите, Саша Поповиќ, Милица Тодоровиќ и многу други.

Брена на свадбата дојде облечена во шарен костум. Српските медиуми го пофалија нејзиниот избор, но напишаа и дека не очекувале палто и панталони, туку уште еден елегантен и гламурозен фустан.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Website https://kissanime.mx: Watch Toshokan Sensou: Kakumei no Tsubasa kissanime Episode Full anime websites

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Chao Shen Xueyuan animeflix Episode 10 spirited away animeflix

Tickaroo: https://www.tickaroo.com/user/60dc2bc92d640203806eacf6

Misterpoll: https://www.misterpoll.com/users/1585120