(Галерија) Цеца собра 12.000 луѓе на Роштилијада, лесковчани се забавуваа како да нема корона

By

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ синоќа одржа концерт во Лесковац, на познатата манифестација на храна и пиво, „Роштилијада“. Преку 12.000 луѓе се забавуваа на концертот, со најголемите хитови на балканската ѕвезда. Играа и пееја сè до полноќ, без маски и дистанца, како да нема корона.

„Мило ми е што вечерва сум повторно меѓу моите јужњаци. Никогаш не сум заборавила од каде сум и од каде доаѓам. Лесковчани се фантастична публика и верувам дека заедно ќе направиме спектакл“, рекла Цеца на концертот.

Таа викендов има концерт во Бугарија, а потоа и во Кикинда.

За потсетување, минатата недела пејачката го откажа концертот во Пробиштип, со кој требаше да се одбележи јубилејот 10 години постоење на Аква паркот.

Концертот беше откажан поради зголемениот број на новозаразени со корона. Од Аква паркот најавија дека нема да прават забава и велат дека јубилејот ќе го прослават догодина.

 

Откажан концертот на Цеца во Аква паркот во Пробиштип

 

 

Ќе ви се допадне

stream anime online. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

sites to watch anime Attack on Titan

ANIMEFLIX My Hero Academia (Dub)

ANIMEFLIX Naruto

watch anime free ANIMEFLIX The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

online anime Demon Slayer: Entertainment District Arc