Ги запознал заеднички пријател во геј бар во Белград, љубовната приказна на Ана Брнабиќ и Милица Ѓуриќ

By

Српската премиерка Ана Брнабиќ е речиси десет години во брак со нејзината партнерка Милица Ѓуриќ. Двете се запознале во геј бар во центарот на Белград, преку нивен заеднички пријател. Иако ретко се гледаа, нивната врска никогаш не беше тајна, открива изворот.

dobivaj vesti na viber

„Сè  започна сосема спонтано. Се запознаа преку заеднички пријател во геј клуб во центарот на Белград. Разменија контакти и почнаа сè почесто да се гледаат. Откако стана премиер, Брнабиќ ги разреди јавните настапи со својата девојка, иако нивната врска никогаш не била тајна за најблиските роднини и пријатели“, рече изворот.

Брнабиќ ја запозна Милица и со целото политичкото раководство на Србија за време на една ексклузивна гала вечера. На вечерата присуствуваше и Ивица Дачиќ кој кажа неумесна шега. Наводно на Брнабиќ ѝ рекол дека е штета што Милица е толку добра риба, а не сака мажи.

Ќе ви се допадне