Гори нашиот хотел, сè е во пламен: Јелена Карлеуша евакуирана поради пожарот кој уште беснее во Бодрум

By

Српската пејачка Јелена Карлеуша летува во Турција со своето семејство, а како што дознаваат српските медиуми преку нејзиниот Инстаграм, се запалила шумата до хотелот каде што престојувале.

Поради ова, била наредена итна евакуација на гостите од сите околни хотели.

Јелена Карлеуша го снимила целиот настан и го објави на Инстаграм, а на видеото се слушаат гласовите на другите гости во паника.

„Нема да верувате што се случува во нашиот фенси хотел, станува сè полошо. Тие само дојдоа да не евакуираат. Еве, јас сум тука со децата. Знаете, ова е хаос”, рече Јелена додека ги смирува децата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Шумскиот пожар што вчера околу 12 часот по наше време го зафати југот на Турција кај Бодрум сè уште не е изгаснат.

Во пожарот што веќе втор ден беснее на југот на Турција, две села се целосно изгорени, а три лица загинаа.

Ќе ви се допадне

Paprika Episode Full

Watch anime online for free at Animepahe anime online

AnimeBee: Yomigaeru Sora: Rescue Wings anime episode 12 online free at https://animebee.to dubbed anime

Website https://wcostream.cc: Watch Akebi-chan no Sailor-fuku wcostream Episode Preview wcostream dragon ball super

Greensock: https://greensock.com/profile/99837-kissanimemx/?tab=field_core_pfield_11

Zotero: https://www.zotero.org/gogoanimelol/cv