Гоца Тржан сака второ дете

Српската пејачка Гоца Тржан веќе неколку години сака да роди второ дете, па откако не успеала да остане бремена по природен пат, таа и нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ размислуваат за ин-витро оплодување. Ова го потврди самата пејачка која на својот профил напиша: „сакам голем, мазен труднички стомак“.

Запрашана дали навистина размислува за бременост, Гоца рече дека веќе имала неколку лекарски прегледи пред да го започне процесот на вештачко оплодување.

„Со Раша посетивме лекар. Оплодувањето ќе го извршиме на клиника во Нови Сад, но други детали нема да споделувам во јавноста. Навистина сакам голем труднички стомак. Кога бев бремена со Лина, стомакот ми ги преклопуваше нозете кога ќе седнев. Сакам пак да го доживеам истото чувство“, рекла Тржан за српски „Хелоу“.

Scroll to Top