Хурем султан како диско-топка

By

Турската актерка Мејрем Узерли блесна на црвениот килим на филмскиот фестивал во Берлин. Актерката родена во Германија се врати во родната земја за да го промовира својот нов филм Place to B/Night at the Disco.

Водејќи се од името на филмот, актерката на црвениот килим дојде облечена во кус сребрен фустан. Дел од коментарите беа дека популарната Хурем султан потсетува на диско-топка и дека е несоодветно облечена за таков свечен настан. Други, пак, го пофалија нејзиниот стил, ама и витата става.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven anime stream: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 26 (https://animeheaven.pro/m/q5n/ep-26)

KissAnime anime stream: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12