Илјадници луѓе го пречекаа Бејби Лазања на плоштадот во Загреб, тој се расплака

По историскиот успех на Евровизија, односно второто место, Бејби Лазања денеска се врати дома.

Тој беше пречекан од илјадници луѓе на плоштадот во Загреб.

Пејачот двапати ја испеа Рим Тим Таги Дим за публиката, а присутните пееја и танцуваа со него. Меѓу нив беше и градоначалникот на Загреб, Томислав Томашевиќ. Во еден момент, Лазања заплака на сцената.

„Лесно ми е мене,  важно е луѓето да се среќни“, скромно рече тој, пренесува хрватски „Индекс“:

Тој призна дека не очекувал толку голем одѕив на дочекот.

„Очекував можеби сто луѓе“, додаде.

Бејби Лазања по излегувањето на сцената покрај хрватската делегација изјави дека сè направил сам со тимот, а медиумот потсетува дека Лазања беше резервен избор на ХРТ за Евровизија.

Според гласовите на публиката, хрватскиот претставник победи во Малме.

Scroll to Top