Инди објави песна од Карлеуша, па предизвика војна на Инстаграм

Фолк пејачката објави дел од дуетот на Јелена со Азис, по што следеа, никогаш пожестокки, прозивки на Инстаграм.

Индира Арадиновиќ Инди, објави на својот Инстаграм налог дел од песната „Те оставам“, која Јелена Карлеуша ја отпеа во дует со Азис, што покрена жесток револт кај фановите на русокосата.

Имено, како што тврдат, Инди неодамна жестоко ја проѕва Јелена, па овој нејзин гест воопшто не беше за изненадување.

Foto: Telegraf

„Прво се пресметуваш со ЈК, а сега како објавуваш нејзина песна… пу, стоко една. Сега и ти како да ја поддржуваш ЈК, само за да собереш обожаватели, хахахахаха“, беше првиот коментар, а потоа следеа уште пожестоки, како и бруталните одговори од страна на Инди.

Погледнете и самите:

 

Printskin: Facebook

Printskin: Facebook

Printskin: Facebook

Единствен заклучок кој од ова може да се извлече е дека никако не чини да се закачиш со фановите на Јелена Карлеуша, како ни со неа самата…

 

Scroll to Top