Ја навредуваат Ана Николиќ веднаш по породувањето – Одвратни коментари го преплавија интернетот

By
По само два часа од породувањето на српската пејачка, луѓето без тронка срам, по социјалните мрежи пишуваат навредливи коментари на сметка на изгледот на Ана.

Ана Николиќ се породи утрово во 9:30 часот во GAK Народен фронт во Белград. Ана е ќерка на Тара и на свет ја донесе со царски рез, а веднаш по породувањето новопечениот тато Стефан Џуриќ Раста објави и нивна заедничка фотографија од породилиштето.

Но, наместо честитки, или барем молк и целосно игнорирање, голем број на корисници на социјалните мрежи ги нападнаа Ана и Раста со срамни коментари. Сите се насочени на сметка на изгледот на Ана, а пред да погледнете некои од нив, ви напоменуваме дека тие најсуровите и највулгарните сепак се исфрлени.

Пре да повторно следат исти такви, или можеби полоши коментари, мораме да кажеме дека целта на објавувањето на истите тие е да се сврти вниманието на тоа колку, поради „демократизацијата“ социјалните мрежи станаа одвратни и крути во ситуациите во кои тоа најмалку е посакувано и нормално и човечки. Можеби сите, пред ваквите зборови, кои никој не би требало да ги изговори, навистина треба да се запрашаме, какви тоа луѓе стануваме.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

WONDER EGG PRIORITY

anime streaming AnimeFreak Dragon Ball Z (Dub)

Dragon Ball Super

anime sites AnimeFreak Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

anime freak site Attack on Titan Season 2 (Dub)