Ја однесе надвор од Србија, и со една слика Аца Лукас направи војна на интернет

Пејачот ужива со помладата девојка која веќе ја запозна со голем број на пријатели и соработници.

Аца Лукас не се одвојува од Бранислава Пашјлија, со која во Белград веќе го отпочна заедничкиот живот!

За разлика од Соња, која ретко можевме да ја видиме на сликите на Лукас, фолкерот се почесто објавува фотки со новата 21 годшна девојка.

 

Foto: Telegraf
И двајцата отпатуваа во Виена, каде во еден ресторан уживаа во друштво на пријателите на Аца Лукас.
Foto: Instagram/aleksandar_vuksanovic_official

…  откако Лукас ја објави фотката на која ја прегрна Бранислава, напишал коментар „Љубов“.

На стотина негови фанови и обожаватели направија вистинска војна во коментарите – некои жестоко го критикуваа порачувајќи му дека тоа е се само не љубов, додека други го бранеа и му честитаа на новата врска.

Инаку, Бранислав од оваа кафана објави и кратка снимка во делот на Instagram Story, во која се слуша песнат „Ќе побарам љубов нова“, и види како Лукас за истите музичари дава 100 евра.

Foto: Instagram/aleksandar_vuksanovic_official

Што мислите вие, дали врската со Бранислава од Лозница ќе опстане?

 

Scroll to Top