Ja паметиме како Ферхунде од „Кога лисјата паѓаат“ – и денес изгледа прекрасно

Македонската публика ја запозна турската актерка Дениз Чакир како дел од сериите „Кога лисјата паѓаат“ и „Сулејман Величествениот“.

Родена е на 31 декември 1981 година во Анкара, а по завршувањето на школувањето се преселила во Истанбул каде ја започнала актерската кариера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Deniz Çakır (@denizcakir)

Нејзиниот љубовен живот често го привлекуваше вниманието на јавноста, а актерката ја поврзуваа со бројни познати мажи, но среќата ја најде кај ИТ експертот Билгехан Бајкал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Deniz Çakır (@denizcakir)

Двајцата, по две години врска, се венчаа на 10 септември 2023 година, на интимна церемонија во хотел што често се користеше за снимање сцени од венчавки во ТВ емисии и филмови, поради неговиот бајковит амбиент.

По серијата „Сулејман Величествениот“ во која го толкуваше ликот на Султанија Шах, немавме можност да ја видиме во некое ново дело, а Дениз е многу активна на социјалните мрежи, па нејзините фанови имаат можност да видат како таа изгледа денес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Deniz Çakır (@denizcakir)

Она што најмногу и го кажуваат во коментарите е дека плени со својата убавина, а со текот на времето станува се’ поубава.

Scroll to Top