Ја прашаа Сека во емисија што мисли за Карлеуша – Водителот иако се обиде да ја прескокне темата, Алексиќ сепак одговори

By
Пејачката не сакаше да го игнорира прашањето кое и го поставија фановите.
Општо позната работа е дека Сека Алексиќ и Јелена Карлеуша со години наназад не разговараат, и дека своевремено е една кон друга и упатуваа најостри зборови, па и навреди.
Но, Сека Алексиќ деновиве, во емисијата која беше емитувана во живот, еден од гледачите и постави прашање „Што мисли за Јелена Карлеуша?“.
Иако водителите прочитаа, па го прескокнаа истото, Сека на неколку секунди изјави:
„Само сакам да кажам. За сите свои колеги кои убаво се однесуваат, мислам се најдобро. Сега, нека секој се пронајде, кој каде е (се смее)“, изјави Алексиќ.

 

Да потсетиме, Јелена и Сека своевремено жестоко и индиректно, прѕиваа на Твитер.

„Малите се „закачуваат“ за големите, како некои крлежи. Ќе се закачат и не пуштаат. Ќе се закачат со своите погани јазици, затоа што не можат да го оспорат неоспорниот успех на оние кои со години си ја работат својата работа. Тогаш изјавуваат дека не биле разбрани. Значи, сваќате самите, барем така мислат, но и останатите сваќаат, каде е тука проблмеот, во илјадници, илјадници луѓе или во тебе? Крлеж како крлеж своевиден паразит, просто мора да се закачи за некој, да живее, да постои не поради своите постапки, туку преку нечие име… Крлежот се отстранува спротивно од стрелките на часовникот, значи просто го отшифрувате, го фрлате на под, го газите и ги миете рацете“, напиша Сека.

А вака изледаа само некои од пораките на Јелена:

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven: Tenjouhen: Utsunomiko anime episode Full - Raw online free at https://animeheaven.pro boruto anime heaven

Website https://aniwatch.pro: Watch Sadamitsu the Destroyer aniwatch Episode 10 watch anime free

https://animekisa.in watch anime

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Bbpress: https://bbpress.org/forums/profile/animeflixnl/

Catchafire: https://www.catchafire.org/profiles/1642841/