„Јас и моето семејство имавме корона“, Сека Алексиќ искрено за опасниот вирус

By

Пејачката Сека Алексиќ откри дека и таа заедно со нејзиното семејство биле заболени од коронавирус и раскажа какви симптоми имала.

Во утринската програма на „Прва“ телевизијата, таа раскажа што сѐ преживеала додека била заболена со ковид 19.

„Кога станува збор за корнавирусот, сакам да кажам дека моето семејство и јас го надминавме и тој проблем. Имавме мали симптоми. Фала му на Господ, сѐ помина во најдобар ред“, изјавила Сека.

„Ме исполнува моето работење во градината. Да го насадам патлиџанот, пиперките. Нема ништо поубаво од мирисот на насадениот зеленчук и кога ќе го извадиш од сопствената градина“, изјавила Сека.

 

Ќе ви се допадне