Јелена Ѓоковиќ се плаши за синот Стефан

By

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на српскиот тенисер Новак, откри во јавноста за своите стравови кои ги имала за својот син. Таа се плашела за неговото здравје и начинот на кој Стефан напредувал во својот развој.

dobivaj vesti na viber

Јелена вели дека отсекогаш сакала да му овозможи да има сè уште во најраната возраст.

„Кога прв пат станав родител, во мене чувствував голем страв и претрпував стресови поради прогресот и растот на Стефан. Дали тој е напреден? Мислев дека морам да му овозможам се најдобро, за да биде најдобар. Многу брзо научив дека се што му треба е моето внимание и љубов. Кога ќе си играме, кога ќе измислиме приказна, тие учат и од биоогијата и од друштвото, науката, уметноста, математиката. Учат многу брзо. Благодарение на тоа прво искуство, со Тара немам такви стравови и сомнежи. Со неа се мѝ е полесно“, напишала Јована на Инстаграм.

Фановите на Јелена во своите коментар ѝ дале поддршка со споделување на новите техники за развојот на детето.

 

 

Ќе ви се допадне