Јелена Карлеуша бесна на министерот за здравство, Златибор Лончар

By

Јелена Карлеуша му возврати на министерот Златибор Лончар зата што тој ги поддржа тужбите против оние што ја промовираат антивакцинацијата. Лекарите, пак, се согласни дека министерот направил одлична работа.

dobivaj vesti na viber

Министерот за здравство, Златибор Лончар, ги поддржа тужбите против шарлатаните што ги промовираа антивакциналните ставови и предизвика бура во јавноста.

Најповикана се почувствува пејачката Јелена Карлеуша, која повеќепати јавно ги повика родителите да не ги вакцинираат своите деца на ММР-вакцината тврдејќи дека предизвикува аутизам.

 

Ќе ви се допадне