Јелена Карлеуша го носеше сонцето од Кутлеш

By

На социјалните мрежи се појави фотографија од познатата балканска фолк-пејачката Јелена Карлеуша, на која можеше да се забележи дека го носи сонцето од Кутлеш, односно сонцето со 16 краци.

На фотографијата пејачката крева два прста, а во заднина може да се забележи дел од настапите за време на одржувањето на Изборот на песна на Србија за Евровизија.

Дали на овој начин Карлеуша сакаше да им покаже на Македонците дека ги поддржува и почитува останува само да нагаѓаме.

Ќе ви се допадне

AnimeTV anime stream: Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 3 (https://animetv.cc/m/d74K/ep-3)

GoGoAnime attack on titan season 3 gogoanime: Redo of Healer (https://gogoanime.be/m/B1Jx) Episode 12